Najwyższej jakości naturalne składniki dla lepszego odżywiania.

Składniki karmy BLUE są zdrowe i zawsze najwyższej jakości.

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W X Y Z Ż

A

Aminokwasowy Chelat Cynku
Cynk to mikroelement, który ma wpływ na wszystkie podstawowe procesy życiowe zachodzące w organizmie. Bierze udział w mineralizacji kości, gojeniu się ran, wpływa na pracę układu immunologicznego. Odpowiada za prawidłowe wydzielanie insuliny przez trzustkę oraz wpływa na stężenie witaminy A i cholesterolu we krwi. Reguluje ciśnienie krwi i rytm pracy serca.

Aminokwasowy Chelat Manganu
Mangan to mikroelement niezbędny dla prawidłowego wzrostu i rozwoju. Wspomaga metabolizm węglowodanów, ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz regenerację tkanki łącznej. Mangan jest obecny w centrach reaktywnych wielu enzymów i uczestniczy w procesach utleniania komórkowego.

Aminokwasowy Chelat Miedzi
Miedź bierze udział w tworzeniu komórek krwi, działa jak katalizator - utrzymuje i uwalniania żelazo, które jest elementem budulcowym hemoglobiny czerwonych krwinek. Miedź obecna jest w centrach reaktywnych szeregu enzymów biorących udział w procesie oddychania, wpływa na proces tworzenia tkanki łącznej oraz sprawne działanie centralnego układu nerwowego. Odpowiada za prawidłowe uwalnianie insuliny. Odgrywa zasadniczą rolę w zapobieganiu anemii u psów i kotów.

Aminokwasowy Chelat Żelaza
Żelazo to niezbędny dla organizmu mikroelement, który wchodzi w skład wielu ważnych dla organizmu białek i licznych enzymów. Zapobiega anemii, stymuluje wytwarzanie hemoglobiny w szpiku kostnym. Hemoglobina jest to barwnik czerwonych krwinek a głównym jej zadaniem jest transport tlenu z płuc do komórek organizmu.

Arginina
Arginina to aminokwas stymulujący wzrost organizmu oraz budowę mięśni. Przyczynia się do zwiększania wydolności pracujących mięśni przez co wspomaga rekonwalescencję. Znana jest też z właściwości stymulujących układ immunologiczny, zwalczania nowotworów a także przyspieszania procesu spalania tłuszczu w organizmie.

B

Babka*
Babka to doskonałe źródło rozpuszczalnego błonnika wspomagającego trawienie oraz pracę przewodu pokarmowego. Zastosowana została w karmach BLUE dla kotów ponieważ zapobiega tworzeniu się pilobezoarów – zbitych kul sierści powstających w przewodzie pokarmowym kota.

Bekon
Bekon to mięso wieprzowe, które poddaje się procesowi suszenia lub wędzenia. Bekon często stosowany jest w celu wzbogacenia smakowitości karmy.

β-karoten*
β-karoten ma istotne znaczenie dla zdrowia zwierząt i ludzi. Jest on prekursorem witaminy A, która wpływa na prawidłowy wzrost organizmu oraz rozwój układu rozrodczego, immunologicznego, a także narządu wzroku. β-karoten to także silny przeciwutleniacz i związek hamujący działanie tlenu singletowego. Wolne rodniki i tlen singletowy to niestabilne związki chemiczne, które mogą powstawać w trakcie metabolizmu zachodzącego w organizmie lub na skutek kontaktu z występującym w otoczeniu dymem papierosowym, zanieczyszczonym powietrzem, promieniowaniem, pewnymi lekami oraz toksynami obecnymi w środowisku. Jeżeli wolne rodniki nie są neutralizowane to powodują poważne uszkodzenia komórek prowadzące do nowotworzenia.

Biotyna
Biotyna znana jako witamina H pełni aktywną rolę w metabolizmie tłuszczów, węglowodanów oraz białek, bierze także udział w tworzeniu kwasów tłuszczowych. Wspomaga prawidłowy rozwój tkanki nerwowej, szpiku kostnego, komórek krwi, skóry, gruczołów potowych oraz włosów. Ma zasadnicze znaczenie w procesie wzrostu i wpływa na dobre samopoczucie.

Błonnik Owsiany
Błonnik owsiany to zewnętrzna osłonka ziarna owsa dodawana do karmy w celu pobudzenia perystaltyki jelit czyli przejścia pokarmu przez przewód pokarmowy. Pomaga zoptymalizować przyswajanie składników odżywczych, wpływa także na obniżenie poziomu cholesterolu.

Borówki Amerykańskie
Borówki amerykańskie to znakomite źródło witaminy A i witaminy C, potasu oraz błonnika.

Brązowy Ryż
Brązowy ryż Brązowy ryż stanowi nieodzowny element zdrowej żywności, składa się z naturalnego całego ziarna ryżu wraz z jego otrębami. Otręby stanowią bogate źródło witamin z grupy B, składników mineralnych oraz błonnika. Brązowy ryż to źródło wysokiej jakości węglowodanów dostarczających zwierzęciu energię oraz błonnika zapewniającego prawidłową pracę jelit.

Brokuły
Brokuły to warzywa bogate w witaminę A, witaminę C oraz wapń. Stanowią także doskonałe źródło antyoksydantów.

C

Chelaty Minerałów
Mikroelementy bardzo trudno wchłaniają się z przewodu pokarmowego. Połączenie ich z substancją łatwo przyswajalną znacznie przyspiesza i ułatwia ich wchłanianie do układu krwionośnego. BLUE wykorzystuje składniki mineralne, które są chelatowane, czyli „przyłączane” do łatwo przyswajalnych aminokwasów. Dlatego zawarte w BLUE mikroelementy przyswajane są do czterech razy szybciej niż powszechnie stosowane nieorganiczne składniki mineralne.

Chlorek Choliny
Chlorek choliny utrzymuje na odpowiednim poziomie metabolizm tłuszczów. Pomaga również w regulacji pracy wątroby i przyczynia się do zachowania równowagi kwasowo-zasadowej organizmu.

Chlorek Wapnia
Chlorek wapnia to związek mineralny powszechnie stosowany w uzupełnianiu niedoborów wapnia w organizmie.

Cukinia
Cukinia to warzywo o bardzo niskiej wartości kalorycznej, stanowi ona dobre źródło witaminy C oraz manganu. BLUE stosuje w swojej karmie tylko świeżą cukinię.

Czosnek
Czosnek Ząbki czosnku zawdzięczają swoje właściwości antybiotyczne allicynie – naturalnej substancji bakteriobójczej.

Cykoria
Cykoria stanowi bogate źródło inuliny będącej prebiotykiem czyli odżywką dla fizjologicznej flory bakteryjnej jelita. Prawidłowa flora jelita utrudnia rozwój patologicznych bakterii w przewodzie pokarmowym zwierzęcia, a co za tym idzie nie dopuszcza do schorzeń przewodu pokarmowego.

Cynamon
Cynamon to suszona i mielona aromatyczna kora drzewa tropikalnego, stosowany jest jako przyprawa. Cynamon zawiera wapń, żelazo, witaminę C i witaminę K oraz mangan.

D

E

F

G

Glukozamina*
Zapobiega zapaleniom stawów oraz wzmacnia tkankę łączną, ścięgna, więzadła i chrząstki stawowe.

Groszek
Groszek stanowi dobre źródło białka i witaminy A. Zawiera dużo błonnika, pomaga utrzymywać prawidłowy poziom cholesterolu i cukru we krwi. Zielony groszek jest bardzo dobrym źródłem potasu. BLUE wykorzystuje zawsze świeży zielony groszek.

Guma Guar
Guma guar stosowana jest jako zagęstnik i stabilizator żywności przechowywanej w puszkach. Stanowi ona dobrze rozpuszczalny i lekkostrawny błonnik o niskiej wartości kalorycznej. Posiada zdolność znacznego obniżania poziomu cholesterolu we krwi.

Guma Karagenowa
Guma karagenowa to naturalny składnik stosowany jako zagęstnik i stabilizator żywności przechowywanej w puszkach.

H

I

Imbir
Imbir ułatwia trawienie, pobudza wydzielania soków żołądkowych i żółci. Wspomaga układ immunologiczny gdyż zawiera substancje przeciwzapalne dzięki czemu ogranicza stany zapalne stawów i działa rozgrzewająco.

Indyk
Mięso z indyka to doskonałe źródło białka bogatego w wapń, potas, witaminy z grupy B, niacynę, żelazo i cynk. Charakteryzuje się lekkostrawnością i niską zawartością cholesterolu.

J

Jabłka
Jabłka stanowią znakomite źródło pektyny – błonnika rozpuszczalnego w wodzie.

Jagnięcina
Jagnięcina Jagnięcina to źródło lekkostrawnego białka dostarczającego niezbędne aminokwasy, kwasy tłuszczowe, witaminy oraz mikroelementy. Aminokwasy i kwasy tłuszczowe pochodzące z jagnięciny BLUE są łatwiej przyswajalne, ponieważ mięso to nie jest poddawane standartowej obróbce w wysokiej temperaturze. Jagnięcina stosowana w karmie dla zwierząt BLUE pochodzi z nowozelandzkich wolno-wybiegowych hodowli, gdzie zwierzętom nie są podawane hormony, antybiotyki ani sterydy.

Jęczmień
Jagnięcina Pełnoziarnisty jęczmień to całe ziarno wraz z łuską i otrębami, stanowi bogate źródło węglowodanów, które zapewniają energię oraz zawiera witaminy z grupy B. Wykazano, że jęczmień to znakomite źródło błonnika rozpuszczalnego, który wpływa na prawidłowy proces trawienia. Jęczmień minimalizuje reakcje alergiczne, jakie często występują po spożyciu kukurydzy lub pszenicy.

Jajka
Jajka Jajka zawierają wysokiej jakości białko i kwasy tłuszczowe. Białko jaja kurzego stanowi doskonałe źródło wszystkich niezbędnych aminokwasów wspomagających wzrost i rozwój mięśni. Profil kwasów tłuszczowych obejmuje kwas arachidonowy oraz inne kwasy tłuszczowe Omega-6, które są niezwykle ważne dla zdrowia skóry i pięknej sierści. Jajka dodawane do produktów BLUE to całe, świeże jaja pochodzące z obiektów zatwierdzonych przez Amerykańską Agencję ds. Żywności - USDA.

Jodan Potasu
Jodan potasu stosowany jest jako biodostępne źródło jodu, który ma zasadnicze znaczenie dla zdrowia tarczycy. Jod jest także niezbędny w procesach takich jak budowa kości, zębów, mięśni oraz wytwarzanie komórek krwi.

K

Kabaczek
Kabaczek charakteryzuje się wysoką zawartością witaminy A i witaminy C oraz wapnia.

Karmel
Karmel to naturalny dodatek, jest on cukrem poddanym działaniu wysokiej temperatury.

Kobalt
Silny przeciwutleniacz, który bierze udział w procesach krzepnięcia krwi, wzmacnia mięsień sercowy oraz utrzymuje prawidłowe krążenie krwi.

Kultury Bakterii
Lactobacillus acidophilus, Bacillus subtilis, Bifidobacterium thermophilum, Bifidobacterium longum oraz Enterococcus faecium to specjalnie przygotowane, wysuszone kultury bakterii. Dodawane są one do karmy dla psów i kotów BLUE dopiero po zakończeniu procesu przetwarzania. Bakterie te stają się aktywne w czasie trawienia pokarmu przez zwierzęta. Ich głównym zadaniem jest utrzymanie prawidłowej flory bakteryjnej w jelicie grubym. Wspomagają trawienie, zmniejszają częstotliwość występowania biegunek, korzystnie wpływają na stan zdrowia jelit.

Kurczak
Kurczak Mięso z kurczaka stanowi wysokiej jakości lekkostrawne źródło białka dostarczające niezbędnych aminokwasów oraz energii. Jest on także źródłem mikroelementów niezbędnych do prawidłowego rozwoju mięśni i funkcjonowania narządów organizmu. Mięso z kurczaka zawarte w karmach dla psów i kotów BLUE pochodzi tylko z ferm nadzorowanych przez Amerykańską Agencję ds. Żywności - USDA.

Kurkuma
Kurkuma wspomaga trawienie, stymuluje przepływ żółci, która uczestniczy w trawieniu tłuszczów.

Kwas Foliowy (Witamina B9)
Kwas foliowy to rozpuszczalna w wodzie witamina z grupy B, odgrywa istotną rolę w zakresie wzrostu i funkcjonowania komórek w organizmie. Ma pozytywny wpływ na wagę i rozwój noworodków.

Kwas Pantotenowy (Witamina B5)*
Kwas pantotenowy odgrywa istotną rolę w metabolizmie tłuszczów, kwasów tłuszczowych oraz w wytwarzaniu hormonów, steroli i enzymów. Zapobiega schorzeniom układu pokarmowego i układu immunologicznego, szczególnie chorobom gruczołów nadnerczowych. Jest niezbędny do budowy komórek oraz prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.

Kwaśny Fosforan Wapnia
Kwaśny fosforan wapnia to związek mineralny, stosowany jako źródło wapnia i fosforu w diecie. Zarówno wapń jak i fosfor są to podstawowe składniki budulcowe kości i zębów.

L

L-Karnityna*
Karnityna to związek przyspieszający metabolizm tłuszczów w organizmie, obniżający poziom cholesterolu i triglicerydów we krwi.

L-Lizyna
L-lizyna jest niezbędna dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości. Bierze udział w tworzeniu przeciwciał, hormonów i enzymów, a także w wytwarzaniu kolagenu i w procesach naprawczych tkanek.

Lucerna
Lucerna Lucerna to jedna z najbogatszych w składniki mineralne roślin. Zawiera bardzo duże ilości pierwiastków śladowych takich jak: cynk, żelazo, mangan oraz witaminy takie jak: witamina A i witamina C.

Ł

Łosoś
Mięso z łososia to znakomite źródło białka i kwasów tłuszczowych Omega, które wykazują korzystne działanie na skórę i sierść, wzrost oraz rozwój zwierząt.

M

Marchew
Marchew Marchew to źródło antyoksydantów, witamin oraz mikroelementów. Zawiera dużo witaminy A i karotenoidów – przeciwutleniaczy chroniących organizm przed działaniem wolnych rodników. Marchew dodawana do karmy BLUE dla psów i kotów pochodzi tylko od dostawców zatwierdzonych przez Amerykańską Agencję ds. Żywności - USDA.

Mączka z Indyka
Mączka z indyka to mielone mięso z indyka poddane procesowi suszenia lub gotowania. Stanowi wysokiej jakości źródło białka.

Mączka z Jagnięciny
Mączka z jagnięciny to źródło lekkostrawnego białka. Wytwarzana jest w procesie gotowania mięsa w wysokiej temperaturze, ekstrakcji z niego tłuszczu a następnie suszenia. Jest ona bardzo dobrym źródłem aminokwasów, kwasów tłuszczowych, witamin oraz mikroelementów. Mączka jest stabilizowana naturalną mieszanką tokoferoli i rozmarynu w celu zachowania jej świeżości.

Mączka z Kurczaka
Mączka z kurczaka to źródło lekkostrawnego białka. Wytwarzana jest w procesie gotowania mięsa w wysokiej temperaturze, ekstrakcji z niego tłuszczu a następnie suszenia. Jest ona bardzo dobrym źródłem aminokwasów, kwasów tłuszczowych, witamin oraz mikroelementów. Mączka jest stabilizowana naturalną mieszanką tokoferoli i rozmarynu w celu zachowania jej świeżości.

Mączka z Łososia
Mączka z łososia to źródło lekkostrawnego białka. Wytwarzana jest w procesie gotowania mięsa w wysokiej temperaturze, ekstrakcji z niego tłuszczu a następnie suszenia. Jest ona bardzo dobrym źródłem aminokwasów, kwasów tłuszczowych Omega-3, witamin oraz mikroelementów.

Mączka z Ryb
Mączka z ryb to doskonałe źródło białka i kwasów tłuszczowych Omega-3, które wykazują korzystne działanie na skórę i sierść oraz wpływają na wzrost i rozwój.

Mączka ze Śledzia Atlantyckiego Menhaden
Mączka otrzymywana z mięsa śledzia atlantyckiego Menhaden stanowi doskonałe źródło wysokiej jakości białka oraz niezbędnych kwasów tłuszczowych Omega-3. Kwas eikozapentaenowy – EPA, kwas dekozaheksaenowy – DHA oraz kwas arachidonowy są to kwasy tłuszczowe zapobiegające chorobie wieńcowej i chroniące przed stwardnieniem tętnic. Kwasy tłuszczowe Omega-3 wspomagają także reakcje odpornościowe organizmu i wykazują działanie przeciwzapalne.

Mąka Owsiana
Mąka owsiana to znakomite źródło lekkostrawnych węglowodanów, białka oraz błonnika pokarmowego.

Mielone Proso
Mielone proso to odżywcze ziarno o wysokiej zawartości błonnika wspomagającego trawienie, a także witamin z grupy B, które są odpowiedzialne za prawidłowy metabolizm komórkowy.

Mieszanka Tokoferoli*
Mieszanka tokoferoli stanowi doskonałe źródło witaminy E. Tokoferol to silny przeciwutleniacz chroniący komórki przed uszkodzeniem przez wolne rodniki. Zapobiega chorobom serca i miażdżycy naczyń krwionośnych.

Mięso z Białych Ryb
Karmy dla psów i kotów BLUE zawierają w swoim składzie morskie gatunki ryb o białym mięsie. Z mięsa białych ryb nie wytapia się naturalnego tłuszczu, jedynie oczyszcza i usuwa ości. Stanowi ono znakomite źródło białka, niacyny, fosforu oraz selenu. Białe mięso ryb charakteryzuje się niską zawartością sodu.

N

Naturalny Aromat
Naturalny aromat to przetworzone owoce, warzywa, przyprawy lub produkty fermentacji stosowane w celu wzbogacenia smakowitości karmy.

Naturalny Aromat z Kurczaka
Naturalny aromat z kurczaka to wysuszona tkanka kurczaka stosowana w celu poprawienia smakowitości karmy.

Niacyna (Wiamina B3)*
Witamina B3 określana również jako kwas nikotynowy lub amid kwasu nikotynowego. Ma kluczowe znaczenie w przewodnictwie nerwowym i odpowiada za dobry stan zdrowia skóry. Odgrywa istotną rolę w metabolizmie węglowodanów, białek i tłuszczów oraz obniża poziom cholesterolu i triglicerydów we krwi. Zapewnia prawidłowe funkcjonowanie centralnego układu nerwowego i układu pokarmowego.

O

Olej z Łososia
Olej z łososia charakteryzuje się wysoką zawartością kwasów tłuszczowych Omega-3, które wspomagają zdrowie skóry i sierści. Zawiera także DHA – kwas dekozaheksaenowy niezwykle istotny dla rozwoju mózgu u szczeniąt i kociąt.

Olej z Rozmarynu*
Olej z rozmarynu to doskonały i naturalny konserwant wykazujący również działanie przeciwnowotworowe.

Olej Rzepakowy
Olej rzepakowy otrzymywany jest z tłoczonych na zimno nasion rzepaku. Stanowi źródło energii oraz kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6 zapewniających zdrową i lśniącą sierść.

Olej Słonecznikowy
Olej słonecznikowy otrzymywany jest w drodze tłoczenia nasion słonecznika. Jest to znakomite źródło kwasów tłuszczowych Omega-6, zawiera aż 62-70% kwasu linolowego. Kwasy tłuszczowe Omega-6 wykazują korzystny wpływ na skórę oraz zapewniają doskonałą jakość sierści. Olej słonecznikowy stosowany w karmie dla psów i kotów BLUE jest stabilizowany naturalną mieszanką tokoferoli (źródło witaminy E) w celu zachowania jego świeżości.

Olej ze Śledzia*
Olej ze śledzia to bogate źródło tłuszczów i kwasów tłuszczowych stanowiących źródło energii dla organizmu. BLUE wykorzystuje olej ze śledzia będący doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych Omega-3.

Otręby Ryżowe
Otręby ryżowe składają się z zewnętrznej łupiny oraz zarodka ziarna ryżu. Stanowią one doskonałe źródło błonnika a także jedno z bogatszych źródeł witamin, mikroelementów oraz antyoksydantów.

P

Pantotenian Wapnia
Pantotenian wapnia – sól wapniowa kwasu pantotenowego działa jako koenzym w metabolizmie węglowodanów, tłuszczów oraz białek. Ma wpływ na zdrowie skóry oraz wspomaga prawidłowy wzrost i rozwój organizmu.

Pietruszka*
Pietruszka Świeża pietruszka łagodzi zapalenia układu moczowego, wspomaga trawienie oraz usprawnia pracę nerek. Dzięki swoim właściwościom moczopędnym, pomaga organizmowi usuwać nadmiar płynów. Pietruszka zawiera duże ilości antyoksydantów, witaminy A i witaminy C.

Pirydoksyna (Witamina B6)*
Witamina B6 ma kluczowe znaczenie w metabolizmie białek. Jest składową enzymów uczestniczących w tworzeniu aminokwasów. Bierze także udział w metabolizmie hemu – związku występującego we krwi odpowiedzialnego za przenoszenie tlenu.

Płatki Owsiane
Płatki Owsiane Płatki owsiane to znakomite źródło zapewniających energię węglowodanów. Jest to wysokiej jakości źródło witamin z grupy B. Płatki owsiane minimalizują reakcje alergiczne, które bardzo często występują przy spożywaniu pszenicy i kukurydzy. W karmie BLUE wykorzystywane jest całe ziarno owsa z łupiną i otrębami. Płatki owsiane chronią przed chorobami serca, cukrzycą i nowotworami, a także przyczyniają się do obniżania poziomu cholesterolu i pomagają utrzymywać prawidłowy poziom cukru we krwi.

Potas
Potas odgrywa ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i krwionośnego. Zapewnienia regularny rytmu bicia serca oraz prawidłowe kurczenie się mięśni i utrzymanie stabilnego ciśnienia krwi.

Proteinat Manganu
Proteinat manganu stanowi źródło manganu – mikroelementu niezbędnego dla prawidłowego wzrostu i rozwoju. Mangan wspomaga metabolizm węglowodanów, wpływa na sprawne działanie układu nerwowego, bierze udział w budowie tkanki łącznej oraz uczestniczy w procesach utleniania komórkowego.

Pulpa Pomidorowa
Pulpa pomidorowa stanowi mieszankę skórek pomidorowych, miąższu oraz pestek. Jest znakomitym źródłem rozpuszczalnego błonnika i jest bardzo bogata w likopen - związek wykazujący właściwości przeciwutleniające.

Q

R

Ryboflawina (Witamina B2)*
Ryboflawina odgrywa ważną rolę w trawieniu tłuszczów i węglowodanów oraz zapewnia zdrowie skóry i sierści zwierząt. Ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego wzrostu i rozwoju organizmu.

S

Selenian Sodu
Selenian sodu to źródło selenu, który ma istotne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania mięśni i układu nerwowego. Odgrywa również istotną rolę w układzie rozrodczym gdyż wpływa na płodność zwierząt. Selen wspomaga właściwości przeciwutleniające witaminy E.

Siarczan Chonrdoityny
Siarczan chondroityny to naturalny komponent tkanki chrzęstnej i tkanki łącznej. Posiada bardzo dobry wpływ na sprawność i wytrzymałość stawów a w połączeniu z glukozaminą gwarantuje zwiększenie odporności zarówno stawów jak i kości.

Siemię Lniane*
Mielone siemię lniane zawiera olej lniany stanowiący jedno z najbogatszych źródeł niezbędnych kwasów tłuszczowych Omega-3 (kwas linolenowy). Siemię lniane to doskonałe źródło wszystkich witamin i składników mineralnych potrzebnych psom i kotom. Wykazuje ono działanie przeciwzapalne i wspomaga profilaktykę zwalczania zapaleń stawów i nowotworów. Siemię lniane to również doskonałe źródło błonnika, który poprawia trawienie oraz źródło kwasów tłuszczowych Omega-6 wpływających na zdrowie skóry i sierści zwierząt.

Skrobia Ziemniaczana
Skrobia ziemniaczana należy do węglowodanów i wykazuje podobnie korzystne działanie do błonnika.

Słodkie Ziemniaki
Słodkie Ziemniaki Słodkie ziemniaki to znakomite źródło potasu, witamin z grupy B oraz β-karotenu. Dostarczają składników fitochemicznych oraz karotenoidów stanowiących źródło antyoksydantów, zapewniających naturalną ochronę przed wolnymi rodnikami. Słodkie ziemniaki wykorzystywane w karmie dla psów i kotów BLUE to całe, świeże ziemniaki dostarczane przez producentów zatwierdzonych przez Amerykańską Agencję ds. Żywności - USDA.

Soczewica
Soczewica jest bogata w witaminy z grupy B oraz białka. Wykazuje również wysoką zawartość błonnika. Wpływa na dobrą kondycję serca i obniża poziom cholesterolu we krwi.

Sól Morska (Chlorek Sodu)
Sól Morska (Chlorek Sodu) Naturalna forma soli otrzymywana w drodze przetwarzania wody morskiej. Stosowana jest w uzupełnianiu niedoborów sodu i chloru będących niezbędnymi składnikami odżywczymi dla psów i kotów. Sód i chlor to elektrolity. Pomagają regulować równowagę wodno-elektrolitową w organizmie, wspomagają funkcje kurczenia się mięśni i transmisję impulsów przez komórki nerwowe oraz regulują równowagę kwasowo-zasadową w organizmie. Sól morska zawiera też pierwiastki śladowe, które wywierają korzystny wpływ na stan zdrowia zwierząt.

Spirulina*
Spirulina to niebiesko-zielone wodorosty rosnące na powierzchni zasadowych jezior. Jest to jedna z najstarszych roślin na ziemi. Algi wykazują działanie lecznicze oraz odżywcze, zawierają witaminy z grupy B, β-karoten, kwas γ-linolenowy, żelazo i białko. Korzyści zdrowotne kojarzone ze spiruliną to poprawa odporności oraz zwiększanie ilości korzystnych bakterii w jelicie dla zapewnienia prawidłowej pracy układu pokarmowego.

Susz Alg Morskich*
Algi morskie – wodorosty to dobre źródło niezbędnych witamin i mikroelementów w tym także jodu. Zapewnienie organizmowi dostatecznej ilości jodu ma podstawowe znaczenie dla prawidłowej syntezy hormonów tarczycy a także dla prawidłowej czynności i budowy gruczołu tarczowego.

Suszona Celuloza
Celuloza jest podstawowym budulcem roślinnych ścian komórkowych, znajduje się w owocach, warzywach i zbożach. Warunkuje ona prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego.

T

Tauryna
Tauryna jest niezbędnym aminokwasem dla kotów i kociąt. Odpowiada za prawidłowy wzrost, zdrowie oczu oraz dobrą kondycję mięśnia sercowego.

Tiamina (Witamina B1)*
Witamina B1 ma zasadnicze znaczenie w metabolizmie węglowodanów i białek. Jest również istotna dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Odpowiada za dobry stan błon śluzowych, umożliwia prawidłowe funkcjonowanie układu mięśniowego oraz serca. Wspomaga również prawidłowy wzrost i rozwój

Tłuszcz z Kurczaka
Tłuszcz z kurczaka to wysokiej jakości źródło niezbędnych kwasów tłuszowych i energii. Zawiera dużo kwasu linolowego należącego do kwasów tłuszczowych Omega-6, które zapewniają zdrowie skóry i sierści. Tłuszcz z kurczaka zawarty w karmie dla psów i kotów BLUE pochodzi z obiektów nadzorowanych przez Amerykańską Agencję ds. Żywności - USDA. Tłuszcz z kurczaka jest stabilizowany naturalną mieszanką tokoferoli i rozmarynu w celu zachowania jego świeżości.

Tuńczyk
Mięso z tuńczyka to doskonałe źródło białka oraz kwasów tłuszczowych Omega poprawiających stan zdrowia skóry i sierści oraz wspomagających rozwój układu nerwowego.

U

V

W

Wapń*
Wapń pełni zasadniczą rolę w budowie mocnych kości i zdrowych zębów. Zapewnia prawidłowy wzrost mięśni i tkanek organizmu.

Wątróbka z Kurczaka
Wątróbka z kurczaka to źródło bogate w białko, żelazo i witaminę A. Jest ona stosowana jako naturalny składnik poprawiający smakowitość karmy.

Węglan Wapnia
Węglan wapnia to związek mineralny powszechnie stosowany w procesie uzupełniania niedoborów wapnia w organizmie.

Witamina A*
Witamina A ma kluczowe znaczenie dla zdrowia kości, zębów, sierści, skóry, oczu oraz błon śluzowych. Jest to witamina rozpuszczalna w tłuszczach, która odgrywa istotną rolę w układzie immunologicznym, szczególnie w przypadku infekcji dróg oddechowych. Witamina A wchodzi w skład rodopsyny – purpury wzrokowej występującej w siatkówce i odpowiedzialnej za widzenie w półmroku.

Witamina B12*
Witamina B12 to koenzym uczestniczący w przemianach kwasu nukleinowego, białek i lipidów w organizmie. Jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju i wzrostu, stosowana jest w leczeniu niektórych rodzajów uszkodzeń komórek nerwowych oraz niedokrwistości złośliwej.

Witamina C*
Witamina C to silny przeciwutleniacz i substancja wspomagająca odporność organizmu. Witamina C pomaga zapobiegać chorobom bakteryjnym, wirusowym i zwyrodnieniowym takim jak zapalenia stawów oraz cukrzycy, chorobom autoimmunologicznym, a także nowotworom. Witamina C pomaga zachować mocne, zdrowe zęby i kości.

Witamina D*
Witamina D jest bardzo cenna dla skóry, kości, tkanki łącznej oraz serca. Jest niezbędna dla prawidłowego przyswajania i wykorzystania wapnia oraz fosforu w organizmie.

Witamina E*
Witamina E to silny przeciwutleniacz, który wspomaga krążenie i zwiększa wydolność mięśnia sercowego.

Wołowina
Wołowina to znakomite źródło białka, witaminy B12, selenu, cynku, żelaza oraz całej gamy witamin z grupy B.

X

Y

Yucca Schidigiera*
Ekstrakt wytwarzany z łodygi juki znany jest z właściwości przeciwzapalnych – zapobiega zapaleniom ścięgien i chrząstek stawowych. Juka wywiera korzystnie działanie w leczeniu anemii, wspomaga serce, skórę, oczy i chroni przed nowotworami.

Ziele Jęczmienia*
Ziele jęczmienia to bardzo dobre źródło chlorofilu, błonnika i związków fitochemicznych. Znany jest dobroczynny wpływ ziela jęczmiennego w leczeniu zapaleń stawów, cukrzycy, chorób nerek, wątroby, a także nowotworów.

Ziemniaki
Ziemniaki dostarczają między innymi takich składników jak: witaminy z grupy B, węglowodany, witamina C, potas, żelazo oraz magnez. BLUE stosuje całe, świeże ziemniaki.

Ż

Żurawina
Żurawina Żurawina to wspaniały przeciwutleniacz zwalczający wolne rodniki w organizmie. Jest to roślina zapewniająca zdrowie układu moczowego gdyż zakwasza jego środowisko, powstrzymuje infekcje bakteryjne w układzie moczowym oraz zapobiega powstawaniu kryształów struwitowych w pęcherzu i cewce moczowej.

Żyto
Żyto zapewnia wysokiej jakości węglowodany stanowiące źródło energii. Minimalizuje możliwość występowania reakcji alergicznych często pojawiających się w przypadku spożywania kukurydzy i pszenicy.

* Składnik kawałków LifeSource® Bits.

 
przejdź do sklepu

PRAWDZIWY
TEST BLUE

Czy składniki zawarte w karmie Twojego pupila są rzeczywiście tak zdrowe i odżywcze jak Ci się wydaje?