Filozofia żywienia według firmy Blue Buffalo.

„Kochasz mnie jak rodzinę, więc karm mnie jak rodzinę.”

Kochamy nasze psy i koty jak rodzinę, więc pragniemy je karmić równie dobrze jak członków naszej rodziny. Naszym nadrzędnym celem jest tworzenie zdrowej i pełnoporcjowej karmy. Wierzymy, że zdrowy pies i kot jest bardziej szczęśliwy, a szczęśliwszy pupil sprawia, że jego właściciel jest jeszcze bardziej szczęśliwy. W związku z tym, w każdym ziarenku karmy BLUE zawarta jest również nasza troska i poświęcenie.

Co znajduje się w karmie BLUE i dlaczego?

Karma BLUE zawiera najlepsze, tylko naturalne i doskonale zbilansowane składniki. Te pyszne, wysokiej jakości produkty stanowią podstawę wszystkich naszych formuł, w których znajdują się również witaminy, mikroelementy oraz antyoksydanty. Każda nasza receptura jest stworzona tak, aby zaspokoić potrzeby żywieniowe psów i kotów na poszczególnych etapach życia, dostosowana do wagi a także do indywidualnych preferencji smakowych.

Nasze zwierzęta, tak jak my, potrzebują odpowiednio zbilansowanej diety dostarczającej sześciu podstawowych rodzajów składników odżywczych, takich jak:

  • Białka
  • Tłuszcze
  • Węglowodany
  • Witaminy
  • Mikroelementy
  • Woda

Składniki te powinny zaspokajać dzienne zapotrzebowanie na energię, dostarczać odpowiednią ilość substancji do budowy organizmu podczas wzrostu, a także zapewniać każdego dnia dobre samopoczucie Twojemu czworonożnemu przyjacielowi.

Niezwykle istotna jest jakość produktów użytych do wytworzenia karmy, bo to właśnie z nich pochodzą podstawowe składniki pokarmowe. Pełnowartościowe mięso z kurczaka jest źródłem białka o wyższej jakości niż produkty uboczne pochodzące z procesu uboju kurczaków lub innych gatunków drobiu. Tłuszcz z kurczaka jest źródłem wyższej jakości niezbędnych kwasów tłuszczowych niż pozostałe tłuszcze zwierzęce. Takie subtelne różnice decydują, czy dana karma dla zwierząt jest tak zdrowa, jak twierdzą jej producenci.

Białka

Białka to podstawowe „cegiełki” budujące komórki, tkanki, narządy. Wchodzą one w skład enzymów, hormonów oraz przeciwciał. Białka są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania, wzrostu i regeneracji organizmu oraz stanowią ważne źródło energii.

Białka mogą pochodzić z różnych źródeł - bardziej wartościowego zwierzęcego oraz gorzej przyswajalnego roślinnego. Źródłem białka pochodzenia zwierzęcego jest mięso z kurczaka, jagnięcina, mięso z indyka, wołowina i mięso z ryb oraz jaja. Białka te mają pełny profil aminokwasowy, co oznacza, że zawierają wszystkie niezbędne aminokwasy, jakich potrzebuje Twój pies i kot.

W skład produktów BLUE zawsze wchodzą najwyższej jakości białka, które stanowią najważniejszy składnik karmy – mięso z kurczaka, jagnięcina lub mięso z ryb. Dlatego też w karmie BLUE jest znacznie więcej białka od pozostałych składników.

Producenci niektórych karm idą na skróty, zamiast pełnowartościowego białka dodają białko pochodzące z produktów ubocznych procesu uboju zwierząt gospodarskich lub, co gorsze – kukurydzę. Tak jednak nie postępuje BLUE.

Tłuszcze

Stanowią najbardziej skoncentrowaną formę energii pochodzącą z pożywienia - dostarczają ponad dwukrotnie więcej energii niż białka lub węglowodany. Tłuszcze są również niezbędne do przyswajania i wchłaniania witamin rozpuszczalnych w tłuszczach - witamin A, D, E, K. Są one także źródłem kwasów tłuszczowych, które wpływają na zdrowie skóry i wzmacniają sierść oraz pomagają zwalczać stany zapalne.

BLUE wykorzystuje jedynie najlepsze źródła tłuszczów – zdrowe oleje roślinne, takie jak olej słonecznikowy czy olej z siemienia lnianego, a także wysokiej jakości oleje rybne wytwarzane ze śledzia atlantyckiego i łososia. W większości naszych produktów istotnym składnikiem jest również tłuszcz z kurczaka.

Jedną z najistotniejszych różnic, jaką zauważą Państwo po zmianie karmy na BLUE, będzie znaczna poprawa wyglądu sierści psa i kota. Jest to efekt połączenia wysokiej jakości składników użytych do produkcji z odpowiednim zbilansowaniem białek i tłuszczów wykorzystanych w karmie BLUE.

Węglowodany

Węglowodany to podstawowe źródło energii dla psów i kotów. Pełne ziarna takie jak pełnoziarnisty ryż, pełnoziarnisty jęczmień czy płatki owsiane, to znakomite niskotłuszczowe źródło lekkostrawnych węglowodanów.

Pełne ziarna to również bogate źródło błonnika pokarmowego, który ma zasadnicze znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania jelit.

BLUE stosuje tylko wysokiej jakości pełne ziarna, a nie tańsze i mniej skuteczne wysoko przetworzone ziarna zbóż, jakie można znaleźć w wielu karmach dla zwierząt. BLUE nigdy nie stosuje kukurydzy, pszenicy ani soi – składników niższej jakości, które wykorzystywane są jako wypełniacze i są podejrzewane o wywoływanie alergii u zwierząt.

Zdrowe owoce i warzywa

Warzywa i owoce dostarczają niezbędnych składników fito-odżywczych, antyoksydantów i enzymów, a także naturalnych witamin, mikroelementów i błonnika, które pomagają utrzymać zdrowie i dobre samopoczucie.

Wysokiej jakości karma dla psów i kotów powinna zawierać odżywcze owoce i warzywa, które są źródłem wielu ważnych witamin. Zielony groszek, ziemniaki i marchew to znakomite źródła witaminy A, natomiast borówki amerykańskie to wspaniałe źródło witaminy C.

Witaminy i mikroelementy

Witaminy i mikroelementy wspomagają pracę enzymów trawiennych, równowagę hormonalną, a także rozwój kośćca i układu mięśniowego. Są one niezbędne do utrzymania zdrowia skóry i sierści oraz wspierają układ immunologiczny zwierzęcia.

Witaminy to również istotne składniki dodatkowe, których należy szukać w najlepszej karmie dla psów i kotów. W BLUE znajdą Państwo także mikroelementy, których potrzebują Wasze zwierzęta – mangan, żelazo, potas, miedź, wapń i fosfor.

Ze względu na fakt, iż przyswajanie składników mineralnych u psów i kotów jest niepełne, ważne jest, by stale uzupełniać ich dietę chelatami związków mineralnych. Chelatowany składnik mineralny to taki, który jest „dołączony” do łatwo przyswajalnego aminokwasu, dzięki czemu szybciej ulega wchłanianiu z przewodu pokarmowego do krwioobiegu zwierzęcia. Chelaty związków mineralnych, takie jak te, które wchodzą w skład karmy BLUE, wchłaniane są do czterech razy szybciej niż powszechnie stosowane nieorganiczne składniki mineralne.

Nasze ekskluzywne kawałki LifeSource® Bits

Jednym z najważniejszych elementów, które wyróżniają BLUE spośród innych karm jest dodatek formowanych na zimno kawałków LifeSource® Bits.

Podczas pracy nad recepturą karmy BLUE zauważyliśmy, iż producenci nawet tych najdroższych karm dla zwierząt gotują wszystkie składniki razem z dodawanymi do nich witaminami i minerałami. Proces ten zmniejsza skuteczność działania wielu antyoksydantów, m.in. witaminy C – aż o 75%. Nasze LifeSource® Bits są „formowane na zimno” w celu zachowania skuteczności wszystkich ich składników, aby psy i koty mogły w pełni wykorzystywać witaminy, minerały i przeciwutleniacze.

LifeSource® Bits zawierają precyzyjnie opracowaną mieszankę witamin, mikroelementów i antyoksydantów, stworzoną przez lekarzy weterynarii i specjalistów ds. żywienia zwierząt. W jej skład wchodzą najwyższej jakości składniki pokarmowe, ale również substancje o udowodnionym naukowo działaniu wspomagającym system immunologiczny zwierząt. Dzięki tak opracowanej formule, karma BLUE chroni organizm Waszego psa i kota przed negatywnym wpływem toksyn znajdujących się w środowisku.

Lekarze weterynarii zaczynają dostrzegać zależność między rosnącą zachorowalnością zwierząt domowych na nowotwory, a wzrostem ilości toksyn znajdujących się w środowisku. Domowe środki czystości, nawozy do trawników i roślin ogrodowych, pestycydy – wszystkie te produkty zawierają toksyczne substancje, które mają negatywny wpływ na psy i koty.

Czego i dlaczego nie ma w BLUE?

Podstawą opracowanego przez nas, holistycznego sposobu żywienia zwierząt są przede wszystkim najwyższej jakości składniki użyte do produkcji karmy. Niezwykle dla nas istotne jest też to, czego nie dodajemy do naszej karmy.

Grono właścicieli zwierząt, którzy chcą odżywiać swoje psy i koty z równą troską, jak członków swoich rodzin uważa, że do karm dodawanych jest zbyt wiele niepożądanych składników. Co ciekawe, patrząc na etykiety karm dla psów i kotów można znaleźć dużo z tych składników w produktach wiodących marek – ale nie w BLUE.

Produkty uboczne pochodzące z procesu uboju kurczaków i innych gatunków drobiu

Definicja produktów ubocznych pochodzących z uboju kurczaków i innych gatunków drobiu, określona jest w Publikacji AAFCO (Association of American Feed Control Officials – Amerykański Związek Kontroli Żywności) z roku 2009. W tłumaczeniu brzmi następująco: „Produkty uboczne pochodzące z procesu uboju kurczaków i innych gatunków drobiu składają się z elementów pochodzących z tuszek, takich jak szyje, łapy, nie rozwinięte jaja i jelita. Nie zawierają piór, które mogą pojawiać się w takich ilościach, jakie mogą przedostawać się do nich w sposób niemożliwy do uniknięcia w czasie prawidłowego procesu przetwarzania. Jeżeli produkt nosi tego rodzaju nazwę opisową [tj. „produkt uboczny pochodzący z procesu uboju kurczaków i innych gatunków drobiu”] musi odpowiadać powyższej definicji.”

Składniki określane jako produkty uboczne są tańszym zamiennikiem pełnowartościowego mięsa. Niektórzy producenci twierdzą, że składniki te są tej samej jakości co pełnowartościowe mięso lub ryby. Wielu właścicieli zwierząt zadaje sobie pytanie: „czy chcę, aby członek mojej rodziny jadł takie mięso?”

W Blue Buffalo wychodzimy z założenia, że jeżeli jakiś produkt nie jest wystarczająco dobry, aby podać go na obiad rodzinie, to nie jest wystarczająco dobry aby podać go naszym zwierzętom domowym.

Kukurydza, pszenica i soja

Białko pochodzenia roślinnego posiada niekompletny dla psów i kotów profil aminokwasowy. Proteiny roślinne są gorzej przyswajane przez zwierzęta oraz często postrzegane jako potencjalna przyczyna alergii. Wielu producentów karm dla zwierząt dodaje kukurydzę, pszenicę i soję zamiast lepszego, choć droższego mięsa z drobiu lub ryb w celu zwiększenia zawartości białka w karmie.

Krótko mówiąc, składniki te są tańsze, mają niższą wartość odżywczą i MY nigdy nie stosujemy ich w karmach BLUE.

Sztuczne barwniki, substancje zapachowe oraz konserwanty

Konserwanty takie jak BHA, BHT, etoksychina, glikol propylenowy nie mają żadnych wartości odżywczych i w nadmiarze mogą wykazywać działanie toksyczne. Część producentów karmy dla zwierząt ucieka się do stosowania sztucznych barwników i dodatków smakowych w celu poprawy wyglądu i smaku karmy. Ale nie BLUE.

Mamy nadzieję, że przedstawione informacje pomogą Państwu lepiej zrozumieć to, co robimy i dlaczego postępujemy właśnie w ten sposób w Blue Buffalo. Nie tylko my zdajemy sobie sprawę, jak istotne jest aby czworonożni członkowie rodziny odżywiali się zdrowo. Karma BLUE powstała zgodnie z naszymi wszystkimi założeniami dotyczącymi filozofii żywienia – mamy nadzieję, iż decyzja czym karmić czworonożnych członków rodzin stanie się o wiele łatwiejsza.

Porównaj karmy dla psów z BLUE

Porównaj karmy dla kotów z BLUE

 
przejdź do sklepu

PRAWDZIWY
TEST BLUE

Czy składniki zawarte w karmie Twojego pupila są rzeczywiście tak zdrowe i odżywcze jak Ci się wydaje?