głodny pies

My też jesteśmy po prostu miłośnikami psów i kotów.

Nie jesteśmy tylko właścicielami naszych psów i kotów, zwierzęta są dla nas członkami rodzin i towarzyszami, których traktujemy z miłością i szacunkiem. Nasze biuro przypomina plac zabaw dla zwierząt – praktycznie w każdym kącie i na każdym wolnym krześle wyleguje się jakiś czworonożny przyjaciel. Prawdę mówiąc w chwili obecnej w biurze mamy więcej psów i kotów niż pracowników!

Nasze zwierzaki to Molly – golden retriever Chrisa i Kim, Moose – golden retriever Dave’a i Paige, Floyd – kot rasy Maine Coon należący do Monty’ego i Lorraine, Zack to Airedale terrier a Emma to biszkoptowy labrador Billy’ego i Robin, Zeta – pudel miniaturka, którego państwo to Jeremy i Tonya, Tabitha to milutki puchaty kotek Samanthy, Bailey – kochane, radosne psisko Caryn, Gorby i George, cudne kociaki Joyce, Teddy – golden retriever Richa i jeszcze Coco, Jake i Freddy czyli pers, Boston terrier i Shiba Inu mieszkające u Dana i Alicii.

Jest też oczywiście najważniejszy członek naszej rodziny - Blue, duży Airedale terier Billa i Jackie. Jest on nie tylko naszym wyjątkowym przyjacielem, ale przede wszystkim to on i jego historia stały się inspiracją do założenia naszej firmy.

Ostatni nawrót choroby nowotworowej Blue, spowodował, że zaczęliśmy bardziej interesować się tą chorobą. Odkryliśmy, że to właśnie nowotwory stanowią najczęstszą przyczynę śmierci psów i kotów. Stwierdziliśmy, że choroba ta nie jest związana wyłącznie z faktem, że zwierzęta żyją dziś dłużej. Niestety dotyczy ona coraz częściej młodych psów i kotów. Wielu lekarzy medycyny weterynaryjnej, w miarę prowadzenia szeroko zakrojonych badań dotyczących nowotworów, ich przyczyn, zapobiegania oraz leczenia, zaczęło wiązać wzrost ilości toksyn znajdujących się w środowisku z coraz wyższą zachorowalnością zwierząt.

W przeszłości nie poświęcaliśmy zbyt dużej uwagi toksynom, lecz bardziej szczegółowa analiza przekonała nas, że są one obecne praktycznie wszędzie. Etykiety większości domowych środków czystości zawierają liczne ostrzeżenia. Nawozy do trawników, roślin w ogrodzie oraz szeroko stosowane dzisiaj pestycydy nie pozostają obojętne dla organizmu. Lista podobnych szkodliwych czynników wydłuża się z roku na rok. Nie bez znaczenia pozostaje także postępujące zanieczyszczenie powietrza i pogarszającą się jakość wody. Wszystkie te czynniki mają negatywny wpływ nie tylko na nas, ale również na zwierzęta. Psy i koty są nawet bardziej narażone na działanie toksyn ze względu na swoją wielkość, która determinuje ich zwiększoną ekspozycję.

Mając świadomość jak bardzo zanieczyszczone jest środowisko, postanowiliśmy stworzyć karmę, w składzie, której znajdą się nie tylko naturalne najwyższej jakości produkty ale również składniki o udowodnionym naukowo działaniu chroniącym przed toksynami. Pierwszym ważnym krokiem były spotkania z wiodącymi specjalistami z dziedziny żywienia psów i kotów. We współpracy z nimi opracowaliśmy linię żywieniową dla psów BLUE™ Life Protection Formula („Receptura Chroniąca Życie”) oraz linię dla kotów BLUE™ Spa Select™.

Głównym składnikiem BLUE™ Life Protection Formula i BLUE™ Spa Select jest najwyższej jakości mięso z kurczaka, jagnięcina i mięso z ryb, a dodatkiem pełne ziarna, świeże warzywa i owoce. BLUE zapewnia czworonożnym członkom Waszej rodziny zdrowe żywienie, rekomendowane przez lekarzy medycyny weterynaryjnej i hodowców. A to dopiero początek.

Tylko BLUE™ zawiera LifeSource® Bits, precyzyjnie skomponowaną mieszankę składników pokarmowych i antyoksydantów, łączonych ze sobą na zimno w celu zapewnienia większej siły działania. W skład LifeSource® Bits wchodzą witaminy, mikroelementy i antyoksydanty. Badania naukowe potwierdzają, że składniki te poprzez wzmocnienie układu immunologicznego psów i kotów chronią je przed negatywnym działaniem toksyn.

Niezwykle istotne jest to, że karmy BLUE™ Life Protection Formula i BLUE™ Spa Select nie zawierają żadnych ubocznych produktów pochodzących z procesu uboju kurczaków czy innych gatunków drobiu, sztucznych konserwantów, barwników ani substancji zapachowych. Nasza karma nie zawiera również kukurydzy, pszenicy ani soi – składników, które mogą powodować alergię.

Jeśli jeszcze nie wypróbowali Państwo karmy BLUE™ Life Protection Formula lub BLUE™ Spa Select z LifeSource® Bits mamy nadzieję, że wkrótce to zrobicie. Nasza karma to nowy standard w zakresie żywienia psów i kotów – gwarantujemy pełną satysfakcję.

Państwa przyjaciele z The Blue Buffalo Co.

 
przejdź do sklepu

PRAWDZIWY
TEST BLUE

Czy składniki zawarte w karmie Twojego pupila są rzeczywiście tak zdrowe i odżywcze jak Ci się wydaje?